Yeni Nesil İkinci El Satış Yöntemleri

| 30 Eylül 2020

Sıfır araba almak eskiden bakkaldan kola almak kadar kolayken, artık iş zıvanadan çıktı. Cebinizde tiko para olsa bile çok uzun bekleme sıralarını geçemiyorsunuz. Hemen ihtiyacınız varsa tek yol sıfır araç alıp liste fiyatının üzerinde satanlara gitmek.

Sıra beklemeden sıfır araba alınabilen günlerde bile zor olan bir şey varsa ikinci el arabanızı değerinde satabilmekti. Bugün de hala aynı sıkıntı var. Sıfır araç satan bayiiler acelesi olan sıfır araba alıcılarını kendilerine çekmek ikinci el alıp satmaya başladılar. Tabi asıl amaçları sıfır arabalardan kar etmek olduğu için sizin arabalarınızı piyasa değerinin çok altından almaları gerekiyordu. Bu durum acelesi olanlarda bile ufak bir huzursuzluğa neden oluyordu. Ya baya uğraşıp kendiniz satmalıydınız ya da sıfır araç alacağınız bayiciye mecburen daha ucuza aracınızı bırakmalıydınız. İşte bu problemi çözecek 3. Bir yöntem son zamanlarda popüler olmaya başladı. Birçoğunu TV reklamlarında bile görmeye başladınız.

Bu yöntem nasıl çalışıyor?

Evinizdeki rahat koltuğunuzda oturup çayınızı yudumlarken internet üzerinden bu sitelere girip aracınızın özelliklerini giriyorsunuz. Size bir aralık içinde olacak şekilde bir fiyat teklifi yapılıyor. Yani arabanız çok kötü durumdaysa alacakları minimum rakam veya aracınız kız gibiyse alacaklar maksimum rakamları sizlere söylüyorlar.

Diyelim tekliften memnun kaldınız. Bu durumda ekspertiz için hemen bir randevu alıyorsunuz. Aracınızı randevu günü ve saatinde sıra beklemeden ekspertiz ettiriyorsunuz. Hatta bazı şirketler ayağınıza kadar gelip aracınızı evinizin önünde ekspertiz edip, ilk verdikleri aralık içinde olacak şekilde son fiyatı belirliyorlar.

Verilen son teklifte hoşunuza gittiyse aracınızı satıp nakit paranızı cebinize koyuyorsunuz.

Çok kolay ve çok şeffaf bir yöntem değil mi? Bir kere kimseyle muhatap olmayıp direk kurumsal bir yapıyla işinizi bitirmek çok kolay ve zahmetsiz.

Tabi bu yöntemin çok cazip olması bu modeli benimseyen onlarca kurumun ortaya çıkmasına neden oldu. E arabasını çabucak satanlar çok mutlu; neden olmasın. İşte arabanızın ikinci el piyasa değerini saniyeler içinde bulan tek yardımıcınız Otoendeks.com’dan sizlere yeni bir hizmet. Arabanızın özelliklerini Otoendeks.com’a girdikten sonra sizin için Hızlı Araç Alım sitelerini tarıyoruz ve fiyat tekliflerini alt alta sıralıyoruz. Bundan sonra hangi şirketle ya da şirketlerle bağlantı kuracağınız size kalmış. Otoendeks ücretsiz hizmetlerini siz değerli okurlarımıza sunmaktan gurur duyar efendim.

Salgın hastalığın tekrar hızlandığı şu günlerde, bol sosyal mesafeli, zahmetsiz araç satışları dileriz,

 

Kadir Usta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir